Menu

0212 493 11 00 info@babilbasim.com

Kutu ve Ambalaj

KARTON KUTU

KARTON KUTU

Kompakt tasarım yapısına sahip olan kilitli karton kutular kolayca açılıp kapanabilir.Dip kilitli yapısı sayesinde içindeki ürünü sağlam bir şekilde muhafaza eder.Yüksek kaliteli baskı teknolojisi ile kutunun dışına ve içine baskı yapılabilir.Bu baskılar zamanla solma yapmaz dolayısıla canlı ve keyifli tasarımları rahatlıkla uygulayabiliriniz.

Read More
TASLAMA KUTU

TASLAMA KUTU

Gri mukavvadan üretilen sert kutuların en önemli avantajı karton kutulara kıyasla daha uzun ömürlü olmaları, tekrar kullanılmaya uygun olmasıdır.Bunun yanısıra farklı birçok kağıt cinsi, deri veya kumaş ile kutunun üzeri kaplanabilir.İstediğiniz ölçüde ve modelde üretilebilen özel üretim kutular, mücevher, kozmetik, parfümeri, moda sektörleri ve de ajanslarda lansman kitlerinde de kullanılmaktadır.

Read More
ONDÜLE KUTU

ONDÜLE KUTU

%100 geri dönüşüme uygun ham madde oluklu kağıtlardan üretilmiştir. En büyük özelliği dört nokta yapıştırma teknolojisi ile üretilmiş olmasıdır. Oluklu mukavva kutular e dalga mukavvadan üretilir. Piyasadaki muadillerine göre kutunun direncinde etkin rol oynayan kıvrımlı kısmında kesinlikle CMT değeri yüksek Saman fluting kağıt tercih ediyoruz. Böylelikle kutunun direncini arttırıyoruz.

Read More

Karton Kutu

Ürünlerinizin raf rekabetinde ön plana çıkması için ambalaj çok önemlidir. Ambalajın ilk amacı ürünü korumak değil müşteri iletişimini kurmaktır. Kutu açma deneyimini yüksek tutan bir marka, diğer rakip ürünlere göre kazanan taraf oluyor. Artık ürün kutusu ve paketleme, pazarlamada en önemli araç konumundadır. Babil Basım Matbaacılık Hizmetleri Kutu ambalaj sektöründe birçok firmaya çözüm ortaklığı sunmaktadır. Karton kutu, Oluklu Mukavva – Ondüle Kutu, Taslama Kutu ve Karton Çanta olarak üretim yaptığımız ürün yelpazemizde  değişik ölçü ve özelliklerde  Gıda kutu ve ambalajı, Kozmetik kutuları, Ürün kutusu, Baklava kutusu, Pizza kutusu, Pastane kutusu, Maske Kutuları, Tekstil kutuları, Saat kutuları, Altın Kutuları, mukavva kutular ve özel üretim kutularda üstün teknoloji makine parkurumuz ve alanında profesyonel personelimiz ile en kısa sürede, en kaliteli ambalaj kutuları üretiyoruz.

Kutu tasarımları her şekilde, desende, renkte ve ebatta olabilmektedir. Kutu tasarımları da kendi alanında pak çok dala ayrılabilmektedir. Aynı sektördeki ürünlerden estetik kutulu olanları, kutusuz ürünlere göre çok daha avantajlıdır. Parfüm, kozmetik, elektronik, giyim, gıda ve onlarca alanda üretim yapan firmalar için kutu, en önemli pazarlama unsuru olarak öne çıkmaktadır. Kutuların çok farklı şekil ve kağıt seçenekleri mevcuttur. Hediyelik eşya kutusu, evrak kutusu, gıda kutusu, servis kutusu, pizza ve pide kutusu, malzeme kutusu, oyuncak kutusu, ayakkabı kutusu gibi geniş bir yelpazede iş alanına sahip olma özelliği taşımaktadırlar. Sınırsız renklerden baskı uygulanabilmektedirler. Mükemmel tasarımları ve baskı kalitesiyle daha farklı ve dikkat çekici kutulara sahip olmak mümkün.

Fantezi (Mukavva) Kutu

Sert mukavva kutular üretimi en zor kutu grubudur. Temelinde el ile imalat olup makine ile üretimi mümkündür. Her ne kadar her model ile makine ile üretilmesi de  bir çok modelde makine yardımı alarak veya güncelleme yaparak makine ile imalat yapmak mümkün olabilir.

Birçok promosyon , hediyelik , tanıtım ve ambalaj alanlarında kullanımı yoğunlaşan Mukavva , Sert Kapak , Mıklatıslı diye adlandırdığımız fantaji kutular , 1 – 1,5 – 2 – 2,5 – 3 – 3,5 mm Mukavvadan yapılan, Beyaz, Siyah, Gri olarak 3 renkten oluşan, İçerisini seperetör diye adlandırdığımız Mukavva, kuşe , ve sünger olarak tasarladığımız, Özel fikir ve tasarımlarla Lüx ve Kaliteli üretimlerle Siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

​Taslama kutular bir çok sektörde tercih edilmektedir. Tekstil kutusu, ayakkabı kutusu, mücevher kutusu, kuyumcu kutuları, cep telefonu kutusu, tablet kutusu, event kutusu, etkinlik kutusu, kit kutusu, zeytinyağı kutusu, saat kutusu,  takı kutusu, oyun kutusu,  gibi bir çok sektörde tercih edilen kaliteli ürünlerdir.

​Ürünü sattıran faktörlerden biride ambalajıdır. Günümüzde zincir mağazalar ve bir çok isletme boş kutu satmaktadır. Bir çok kişi kaliteli kutusu olan bir ürünü tercih sebebi olarak göstermekte. Doğru kutu tercihi ve güzel bir tasarım ile ürününüz satılma ihtimali artacaktır. Mukavva kutular görsel anlamda ve verdiği hissiyat ile tercih edilen ambalaj çeşitidir.

Mıknatıslı kutu, asetat kapaklı kraft kutu, oluklu karton kutu gibi farklı çeşit ve boyutlarda ambalaj kutusu fiyatları gereksinimlere göre değişmektedir. Teknolojik olarak gelişmiş, yüksek hızlı beş renkli çift baskı sistemimiz toptan kutu fiyatlarında maliyetleri düşürürken, teslim sürelerini kısaltmaktadır.

Bu tarz şık kutular, ürün satışından sonra bile müşteriniz tarafından, veya farklı kullanımlara uygunluğu sayesinde çöpe gitmez ve kutu üzerindeki logonuz sayesinde akılda kalıcı, şıklığı ve zarifliği ile hatıralardan silinmez hale gelmenize yardımcı olacaktır. Marka bilinirliliğiniz artacak ve güven hissi sağlayacağından dolayı işlerinizin artmasına büyük katkı sağlayacaktır.

Oluklu Mukavva (Ondüle) Kutu

Birçok sektör ihtiyacına uygun malzeme, kesim ve baskı seçenekleri ile müşterilerimize oluklu mukavva kutu seçenekleri sunuyoruz. Ambalajın, her işletme için ürünlerini tanıtma ve sunmada verimli ve etkili bir yol olduğuna inanıyoruz. Bu kapsamda müşterilerimize özel baskı ve tasarım hizmetleri sunarak ürünlerinize değer katmayı hedefliyoruz. Gıdaların taşınması, muhafaza edilmesi ve sunumunda kilit rol oynayan oluklu mukavva fonksiyonel, dayanıklı ve kullanışlı olmasının yanı sıra tek kullanımlık olması ve kontaminasyona uğramaması sebebi ile hijyen konusunda da ambalaj için doğru bir çözümdür.

E-Ticaret ve kargo kutusu olarak çok fazla kullanılır. Kendinden kapaklı olması ve kullanım kolaylığı açısından en çok tercih edilen kutulardan biridir. E-ticaret gönderilerinde güvenle kullanabileceğiniz kendinden kapaklı oluklu kutularımız, istediğiniz adet, boyut ve tasarımda yapılabilmektedir. Triplex  karton ya da kraft kağıtla üretilebilmekte olup, ürün kalınlığı 1, 1.5 cm. kalınlığındadır. Logo ve tasarımlarınız ofset baskıyla gerçekleştirilerek selefon yani laminasyon yapılarak teslim edilir. Kapak kısmına kilit eklenebilmektedir.

  • İstediğiniz boyut ve tasarım
  • Kroma karton ya da Kraft Kağıt ile üretim
  • Ofset Baskı
  • Selefon (Laminasyon) kaplama
  • İstenildiği takdirde yaldız, lak, kabartma, pencere çalışması

Ayakkabı Kutusu, Pizza Kutusu, Ürün Kutusu, Kargo Kutusu, Oluklu Kutu, Ondüle Kutu, Asetat Pencereli, Kapaklı Kutu, E-Ticaret Kutusu, Kilitli Kutu, Kitap Kutusu, Kraft Kutu, Beyaz Kutu, Kalın Kutu, Sert Kutu