Menu

0212 493 11 00 info@babilbasim.com

Kitap

KİTAP BASIMI

KİTAP BASIMI

Babil Basım, kitap yayınlamak isteyenler için kitap bastırma süreci, yayın öncesi son aşamalardan olup son derecede önemlidir. Çünkü kitap bastırmak, aslında yazarın okuyucusuyla buluşmasını sağlayan bir araçtır. Kitaplar hem iyi bir arkadaş hem de uygarlıklara yol gösteren ışıklardır. Bu nedenle “kitap bastırmak istiyorum” diyen herkes oldukça kıymetlidir. Tüm bu kıymetin ve değerin bilincinde olan Babil Basım, kitap basım işlemlerini ilkeli çalışma prensipleri ve geniş ürün çeşit yelpazesiyle gerçekleştirmektedir.

Siyah ve renkli baskı seçenekleriyle talep edilen her renkte kitap bastırma işlemlerini başarıyla sürdüren firmamız; siyah-beyaz kitap bastırmak, renkli kitap bastırma, tel dikiş kitap basımı, dergi basım, katalog baskı, roman ve hikâye kitabı bastırmak, şiir kitabı yayınlamak, hızlı tez baskısı almak gibi birçok çeşitte kitabın basım kapasitesine sahiptir.

Firmamızın gerçekleştirdiği kitap baskı hizmetlerinde uzman bir ekip sayesinde istediğiniz birçok farklı kağıt seçeneği ve cilt seçeneği ile sonuç elde etmek mümkündür. Eğer kitap bastırmak açısından hazırladığınız eserin bütçenize uygun bir yapıyla okuyucunuza ulaşmasını istiyorsanız veya bütçe kaygısı içerisinde bulunmadan en iyi basım kalitesi ile en özel sonuçları elde etmek istiyorsanız; Babil Basım Matbaacılık Hizmetleri size aradığınız her yapıda hizmet verebilir. Malzeme kalitesi, işçilik kalitesi, basım kalitesi ve süreç yönetimi gibi birçok farklı noktada firmamızın profesyonel bir tecrübesi ve geçmişi bulunmaktadır.

Read More
KİTAP BASIM SÜRECİ

KİTAP BASIM SÜRECİ

Kitap bastırmayı talep edilen her kişi kitabı, dergiyi, tezi, şiir veya hikâye kitabını en uygun fiyatlarla basmakta ve en hızlı şekilde müşterilerimize ulaştırmaktayız. Bu avantajların yanı sıra matbaada kitap bastırmak isteyen herkese uygun ödeme koşullarını sağlamakta ve adet olarak yüksek sayıda talep olsa dahi 24-48 saatlik periyotlarda siparişleri ulaştırmaktayız.

Kitap bastırma aşamalarını kolaylaştırmak adına ebat, baskı adedi, renk seçeneği, iç kâğıt, cilt ve kapak özelliklerini ürün seçimi kısmında sizlere sunuyor ve kitap kapak tasarımı yaptırma, ISBN başvurusu gibi teknik detayları ise ek hizmet şeklinde bir opsiyon olarak önünüze getiriyoruz. Kitap çıkarma prosedürü hakkındaki detaylar zamanınızı alıyorsa veya tüm bunlar motivasyonunuzu düşünüyorsa, firmamızın ve profesyonel ekibimizle yanınızdayız. Kitap bastırmak için doğru adrestesiniz.

Bir yazar olarak oluşturduğunuz eser şiir, hikaye, roman, günlükler, yemek tarifleri, bilimsel bilgiler, ansiklopedik bilgiler, eğitim veya sağlık bilgileri içerebilir. Keza kategori genelinde görebildiğiniz şekilde de kimi zaman yemek kitapları kimi zaman özel ciltli kitaplar, yıllıklar, romanlar, hikaye kitapları, sert kapaklı kitaplar, kişisel gelişim kitapları, ders veya eğitim kitapları gibi birçok noktada baskı hizmetleri verilmektedir. Eseriniz içerisinde hangi noktalar bulunursa bulunsun, telif hakları tarafınızdan alınmış ve basım açısından tüm izinleri sağlanmış bir eser için firmamız fiziksel basım hizmetlerini sizlere sunabilir.

Read More
KİTAP BASKI SÜRECİ

KİTAP BASKI SÜRECİ

Kitap baskıları artık eskisi gibi zor baskılar değildir. Artık, akademisyenler hatta belirli konularda çalışan insanlar tuttukları notları ya da çalışmaları kitap haline getirerek bastırabiliyorlar. Üstelik, çok da uygun maliyetlerle. Bu şekilde çalışmalar kaybolmuyor hatta derli toplu kitap haline geliyor. Kitap baskılarında önemli olan şey, dizgi kalitesidir. Dizgi, basılacak olan kitabın içeriğinin düzgün bir şekilde Baskıya hazır hale getirilmesi işlemidir. Dizgi içinde imla kurallarına dikkat etmek ve noksansız bir şekilde hazırlanmak gerekmektedir. Bu nedenle, çalışılan baskı tesisinde dizgici kaliteli, dikkatli bir çalışan olmalıdır.

Kitap baskılarında, iç sayfalarda 80 gr. 1. hamur kağıt kullanılmaktadır. Kapak daha mukavemetli olması için 300 gr. Amerikan Bristol kullanılır. Kitaplarda 4 renk ofset baskı kullanılabileceği gibi, kapakta ayrı iç kapak baskısı da yapılabilir. Kapaklarda selefon atılır. Selefon sayesinde parlak ve şık bir görüntü yakalanır. Ayrıca kapak üstüne lak, varak, gofre uygulaması yapılabilir. Bu uygulamalar artı maliyetler getirmektedir. Daha sonra ciltlemeye karar verilir. Ciltlemede Amerikan cilt ya da iplik dikişli yapılabilir. İplik dikişli ciltleme için artı değer çıkmaktadır.

Kitap basımlarında grafik tasarım uygulaması yapılabilir. Bu tarz uygulamalar, kitabın görselliğini yükseltmektedir. Arzu ederseniz uygulamayı basım tesisinizde yaptırabilir veya kendiniz uygulayabilirsiniz. Kitap basımında grafik tasarım artı maliyettir. Tüm bu işlemler yapıldıktan sonra kitap baskısı yapılır ve ciltlenerek size teslim edilir. Kitap baskılarında adet yüksekliği daha az maliyet getirir. Az adet baskılarda maliyetler yüksek olmaktadır. Bu nedenle en az 500 adet üstünden değerlendirme yapmakta fayda vardır.

ISBN ve Bandrol talep edilmesi durumunda kitap sözleşmesini doldurup imzalayınız. İmzaladığınız formu dijital ortama aktarıp kitap içeriğiniz ile birlikte sipariş esnasında göndermelisiniz. ISBN ve bandrol talep edilmesi durumunda 12 adet kitap, Kütüphaneler Genel Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, Derleme Müdürlüğü gibi resmî kurumlara gönderileceği için sipariş adeti +12 fazla olacak şekilde hesaplanmalıdır.

Read More

Kitap Siparişleriniz için Gerekli Bilgiler

  • Adet bilgisi
  • Kitap ebadı
  • Sayfa sayısı
  • İç sayfalarda kullanılacak kağıt cinsi ve gramajı
  • Kitap Kapakta kullanılacak kağıt cinsi ve gramajı
  • Kitap Cilt şekli
  • Selefon olup olmadığı ( mat selefon, parlak selefon )
  • Gofre (kabartma)
  • Lak uygulaması
  • Varak baskı (gümüş, altın)